تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

استن لی اسطوره دنیای کمیک و پدر مارول در ۹۵ سالگی درگذشت

استن لی اسطوره دنیای کمیک کسی که میراثی از داستان‌های مصور برای بشر بر جای گذاشت، از شخصیت‌های مهم دنیای سرگرمی بود که نیمه شب گذشته و در سن ۹۵ سالگی فوت کرد.

استن لی، این مرد همیشه خندان که حتما چهره‌ی او را در فیلم‌های مارولی دیده‌اید، خالق شخصیت‌های بسیاری از کمیک‌های محبوب است. او اسپایدرمن را خلق کرده، آیرون‌من را، هالک شگفت‌انگیز را و شخصیت و دنیای تور را به کمیک معرفی کرده است.

کمپانی مارول کمیک، تحت هدایت او قهرمان‌ها و شرورهای زیادی را به دنیای سرگرمی معرفی کرد، و از قبل آن‌ها نه تنها میلیون‌ها طرفدار را همیشه راضی نگه داشت، که میلیاردها دلار پول به جیب زد.

خبر مرگ استن لی نیمه شب گذشته ابتدا در TMZ اعلام شد و «جوان سلیا لی» دختر استن، این خبر را تاید کرد. همزمان، هالیوود ریپورتر نیز درگذشت استن لی را تایید کرده است.

همسر استن لی، جوان لی، در جولای ۲۰۱۷ در اثر پیچیدگی‌هایی که به خاطر یک سکته‌ی قلبی برایش پیش آمد، مرد. این دو در سال ۱۹۴۷ با هم ازدواج کرده بودند و فرزندشان سلیا در سال ۱۹۵۰ به دنیا آمد.

استن لی در روزهای پایانی عمر خود درگیر دادگاه و اتهام آزار جنسی هم شد و در نتیجه‌ی رای دادگاه تقریبا خانه‌نشین شده بود. با این حال، این پیرمرد خوش‌ذوق و خلاق، همواره می‌خندید.

جدیدترین تصویر از استن لی به مراسم افتتاحیه‌ی اکران فیلم Avengers: Infinity War برمی‌گردد. جایی که لی برای تماشای این فیلم به سینمایی در هالیوود کالیفرنیا رفته بود.